O nás

/O nás
O nás 2016-12-02T11:20:56+00:00
  • Alnus Strážnice
  • interiérové studio Alnus Praha

ALNUS – návrhy a realizace kompletních interiérů

Firma Alnus vznikla v roce 1993. Zabývá se zakázkovou výrobou luxusních kuchyní a bytových moderních interiérů na míru. Díky nejmodernějším technologiím, které užívá při výrobě, a díky precizní práci zaměstnanců patří dnes k nejvýznamnějším firmám u nás. Důraz na nejvyšší kvalitu a špičkový, originální design nás řadí mezi mistry oboru. Alnus je středně velká firma. Naše velikost je pro nás předností, nikoliv nevýhodou, umožňuje vysokou míru flexibility, ať už v reakcích na trh, aktuální designové trendy, nebo technologický vývoj.

Alnus vyrábí nábytek na zakázku. To znamená, že jakékoliv přání zákazníka, jakoukoliv jeho potřebu je možné uspokojit. To patří k základním pravidlům firmy již od doby jejího založení. Vše je možné, vše jsme schopni vytvořit, zkombinovat a vyřešit. Dalším důležitým bodem je, že u nás si zákazník kupuje komplexní dílo. Jsme schopni perfektně propojit jednotlivé části interiéru, dořešit jednotlivé detaily i celkovou barevnost – vytváříme kompletní a jednotný design interiérů.

Rozhodnete-li se i Vy spolupracovat s firmou Alnus, očekávejte maximální profesionalitu a zároveň flexibilitu. Máte právo požadovat plně individuální přístup a očekávat komplexní dílo ušité konkrétně Vám na míru. Nebojte se snít. Nebojte se čekat to nejlepší.

Filosofie firmy

Vždy vytváříme moderní interiér, který je komplexní a funkční jako jeden celek. Co to znamená? Nelpíme na zastaralém rozdělení interiéru do mnoha rozdílných místností, chápeme kuchyni, jídelnu a moderní obývací pokoj jako jeden celek, určený především k pohodlnému, praktickému a krásnému bydlení. Proto vytváříme jednotný design. Naši architekti se postarají o to, aby každý detail v rámci celku dokonale ladil. Nenavrhujeme kuchyně, ke kterým si musíte dokupovat stůl, stejně jako nevymýšlíme takový design obývacích pokojů, ke kterým pracně sháníte kuchyňskou linku.
Jak se říká, „dnes je už možné všechno“. Máme vlastní způsob, jak této frázi dát skutečný obsah: 1690 odstínů barev v nejrůznějších stupních lesku, 63 druhů dřevin v desítkách odstínů různých zbarvení. Ano, všechno, co je technologicky možné, můžete díky nám mít u Vás doma.
Pracujeme s masivem i dýhou, leštěným, broušeným i kartáčovaným nerezem, eloxovaným hliníkem, ručně litým sklem, s polodrahokamy, s exotickými látkami, s uměleckým sklem, s mnoha druhy žuly i jiných nerostů. Jakýkoliv tvar a jakoukoliv barvu jsme schopni zhotovit, a budete-li si přát neobvyklé řešení, bude pro nás ctí „přijít mu na kloub“.
Náš tým vlastních architektů a designerů i naše výrobní týmy se nespokojují s ověřeným řešením použitým v minulosti, ale používají stále nové postupy. Vždy je pro nás důležité, aby i ten nejoriginálnější prvek souzněl s celkem. Chcete-li interiér doplnit zakázkovým křeslem v originálním designu, jsme schopni jeho dřevěné části upravit do barevného ladění interiéru, popřípadě přečalounit potahy, aby souzněly s dekorem na stěnách a podobně. Uspokojíme jakékoliv Vaše přání a jakoukoliv potřebu, vše je jen otázka technologie, času a ceny. A o tom všem se můžete předem poradit s odborníky, které u nás vždy najdete.
Z mnoha vlastních zkušeností velmi dobře víme, že rozhodovat se o tom, jak bude vypadat místo, kde strávíme náš život, není tak úplně procházka růžovou zahradou. Je to velká investice finanční i časová a každý detail bude ve výsledku denně ovlivňovat Vaši náladu i náladu lidí kolem Vás. Proto nabízíme způsob, jak předcházet rozčarování: my Vám ukážeme předem, jak bude Vaše bydlení vypadat, a to do nejmenších detailů. Poté, co s naším architektem proberete svůj záměr a rozkreslí se první výkresy, zhotovíme Vám dokonalé fotorealistické vizualizace interiéru.
Individuální přístup k zákazníkovi se v dnešní době mění v často zaklínaná slova, jimiž se ohání víceméně každá firma v různých oborech činnosti. Co tedy znamená? Individuální přístup v rámci našich služeb se vyznačuje tím, že se Vám bude věnovat konkrétní architekt či tým architektů od první do poslední chvíle, než Vám předáme Váš vysněný hotový interiér. Zahrnuje osobní návštěvy u Vás doma, časovou flexibilitu při jednání, přizpůsobení konkrétním požadavkům a finančním možnostem.
Často se nás lidé ptají: „Jste tedy architektonická a designová, nebo stolařská a výrobní firma?“ Můžeme hrdě odpovědět: „Jsme tohle všechno dohromady.“ Alnus zodpovídá za interiérovou zakázku od prvního do posledního bodu, to znamená od architektonických návrhů přes výrobu až po výslednou montáž na místě.
Zdůrazňujeme, že jsme firma zakázková, což znamená, že nedodáváme žádné prefabrikované výrobky a předem vyrobená řešení. To, co vyrobíme, si zvolíte Vy. Od designu přes materiál až po výsledek v konkrétním prostoru. Velmi přitom lpíme na špičkové kvalitě. Provádíme zakázkovou výrobu nábytku.